Kui lihtne on mul oma elu kokku pakkida?

   Kokku pakkida? Nagu kolida? Jah, hetkel ma pean vist seda silmas.

   Olen elanud Metsal juba aprillist 2017. See aeg pole pikk, ma tean seda aga see aeg on olnud keeruline ja väsitav. Võib-olla vajan ma sellest kõigest puhkust. Viimased 1,5 aastat olen ma elanud peamiselt lastele ja Metsale ja üksinda. Siit lahkumine ei muudaks muidugi seda olukorda, et elan ikka lastele, kuna neid on meil palju ja nad on alles väikesed. Aga saaksin hetke hingata Metsast, kogu sellest virr-varrist selle ümber ja loodetavasti ka üksindusest. Saaksin lasta asjal settida, kuna hetkel on paljud võimalused lahtised. Ootame vastust Elektrilevist ja vastust härralt, kes ehk müüb meile maad, et saaksime elektri endale vedada.

   Kogu selle kohaga seonduv on kohe kestnud 3 aastat. Me oleme meeletu töö teinud, meeletult lootnud ja proovinud aga enamjaolt põrkume vastu seina. See laburündis ringi jooksmine, väljapääsude ja võimaluste otsimine on nii väsitav. Kui kaua vastab sulle mõni ametiasutus, kuidas osad saadavad su kohe uksel tagasi, kui rahakotti puuga pole seljas...Vahel vaadatakse viltu, et ''metsas? ratastel mis asi? 3 lapsega? üksi? ah? elektrit pole? see on ju igal pool''. Ja seda kõike koguaeg seletada on tüütu ja sa hakkad lõpuks ka ise mõtlema, et mida sa teed? Kas tõesti saab ühe koha...ma ei teagi... armastus?....olla nii suur. Ma ei tea, kuidas seda nimetada. See koht, platsina või varemetena on kallis ja sinna ei saa ma midagi parata.    Ei taha loobuda ja minna aga võimalik, et peab minema aga veel mitte loobuma. Vaatama asja kõrvalt, ajama asju rahulikult(mis on keeruline, kuna me ei ela lõputult Maal, et oodata aastaid mingi asja järel). Arvan, et elada tulebki kiirelt. Vbl ülehomme ongi kõik? Kui kohe ei saa asju liikuma, siis pole ju mõtet jaurata seal 10 aastat oma elust maha. Mine edasi, tuleb uus ja veel parem. No nii ma mõtlen aga välja ei tule. Ma ei tea, miks see Metsalt edasi liikumine tundub nii õudne ja lootus aina püsib, et ehk ikka saab. No seni ei ole saanud, tuleviku kohta ei oska ma midagi öelda. Unistused on/olid aga mingid tähtsamad asjad väga ei taha liikuda. Kolme aastaga oleme me siin palju teinud küll aga elada inimväärselt pole ikka kusagil.

   Oleme suutnud teha paremaks tee. Meil oli siia tulles selline mülgas põllutee(mitte rohtus põllutee), et isegi maasturid ei tahtnud ilusti läbi tulla. Kirjutasin kunagi ka valla teehooldajale, et ehk mingi raha eest saaks selle tee ära hööveldada aga vastust ei saanud iial. Oleme ka höövlimehe tee otsas kinni püüdnud aga vastuseks saime, et ta sai eile kell 23.30 magama ja kõik. Vald sellele teele suvist hooldust ei tee ja talvel lükatakse ka enamjaolt nõudmise peale lahti. Mis seal ikka siis, Veiko ehitas teehöövli meile, kuna kusagilt nagu abi taaskord ei saanud. Teehöövliga sai meie tee tunduvalt paremaks, on küll ikka suured kraatrid teel aga pinnas on tugev ja pole nii hullult sopane enam. Kui me selle koha ostsime, siis oli meil väike ja madal A4, millega sai siin mitu korda kinni istutud, siis aga hakkasime valima autosid selle krundi järgi, et saaks siin ikka toimetamas käia, tuli Pajero ja Q7.

   Hetkeseis: Q7 müüdud, oleme auto otsingutel ja sõidame Suzuki Grand Vitaraga aga see on imepisike auto või on meil liiga palju lapsi selle auto jaoks, nagu ka 5-kohalise Q7 jaoks.

   Teega seoses on edasiminek olnud ka see, et olen riigilt välja ajanud servituudi meie kasuks ja sellega on notaris käidud. Naljakas on see, et pool teed on ühe härra oma ja pool teed on riigi oma. Niiet selleks, et koju saada, peame me üle teiste maa sõitma. Sellelt härralt saime servituudid kohe, kui talukoha ostsime ja me ei pea talle selle eest midagi maksma. Riigiga läks aga teisiti, asjad venisid natuke pikemalt ja ega sa riigilt midagi tasuta saa!! Ikka maksa! Ja maksa iga aasta. Selle mülka eest maksame me riigile siis 25€ aastas ja nad võivad seda hinda tõsta vastavalt maa hinna tõusule vms. Kui me tahame korraliku tee ehitada, peame me riigile teatama, et me nende tee korda teeme.

Hetkeseis: 500 meetrit riigimaal jooksvat põluteed maksab siis 25 eurot aastas ja on ikka suht mülgas aga parem kui varem!


   Minema on siit krundilt saanud ka vana palkmaja, mida me kahjuks taastada ei saanud aga plaan oli/on selle koopia siia ehitada. Vundament on alles aga kui kõlbulik, et sinna maja peale ehitada, seda me veel ei tea. Selle maja puhul oleme tublid olnud. Esimese aasta me proovisime kõigest väest taastada ja koristasime maja seest, kuna inimesed olid arvanud aastaid, et see on jäätmejaam. Siis saime aru, et maja taastamine on kallim, kui uue ehitamine ja 25 aastat seismine ei ole kuigi hästi mõjunud. Edasi lasime me maja mõõdistada ja tegime planeeritava maja projekti vana maja järgi. Väljast pm 1:1 koopia. Edasi müüsime palkmaja ära, et keegi minema viiks selle palgi siit. Palkmaja lammutamine ja nummerdamine on meeletu töö ja meid on siin enamjaolt kaks + väiksed inimesed.

Hetkeseis: maja projekt on valmis, ehitusluba olemas, raha hetkel pole aga laenu ka ei taha ja noh, kas elektrita ongi sel kõigel jumet?

   Maakivihoone küljes olnud tuhaplokist osa lammutasime me suhteliselt esimese asjana. See kõikus ja üks sein oli kokku kukkunud. Vahelaed kokku vajunud, kuna metallivargad olid talad ära varastanud. Selle osa vundament oli heas korras ja sinna ehitasime me kuu ajaga kiirgaraaži, mis on ajutine juba 2+ aastat. Katuseks on linoleum, mis hakkab vaikselt alla andma ja läbi sadama aga ehk peab natuke veel vastu. Maakivi hoonet oleme seest puhastanud ja müürid on puhtaks saanud. Sel sügisel proovime müürid katte alla saada, et vihm enam rohkem liiga ei teeks. Oleme uurinud maja seinte taastamist ja pakkumised on seal 30000€, et hoone vuukida ja parandada. On tulnud kohale mehi, kes ütlevad, et ''ega ma seda tööd teinud pole aga 12€/h võin laduda küll''. Tegijat on raske leida, kes oskab maakiviga toimetada ja kes teeb ka hea pakkumise.

Hetkeseis: müürid on puhtad ja ootavad katet.

   Krunti oleme me kolme aasta jooksul kõige enam korrastanud. Siin oli ''jäätmejaam'', nii majades sees, kui krundil. Nii hea ju tuua mahajäätud platsile oma kasutuid asju aga ma arvan, et sellega pole ka kaugeltki kõik. Aina tuleb jama maa seest välja ja üllatused on alles ees. Oleme lõkkeplatsi kõrvalt leidnud ka vana mürsu, niiet oleks lõke 10cm nihkunud, siis oleks mürts käinud. Olen leidnud padruneid ''1939'' aastaarvuga ja muud prahti palju välja piiksutanud. Algul löövad silmad särama, et ''kuld!'' aga siis kaevad ja vaatad, et see on hoopis vana metallist uksematt, kus pole enam karvu küljes.

Hetkeseis: nii palju prahti on koristatud ja enam ei tahagi detektoriga siin piiksutada väga, kuna aina tuleb jura maa seest.

   Oleme siin õunapuud noorendanud ja ikka täiega. Kõik vanad õunapuud sai tüügasteks lastud ja sellest on aasta möödas. Tundub, et hakkavad ikka uuesti kasvama ja surnud nad pole. Võsud tulevad ilusti kõigil, osadel kulub lihtsalt natuke rohkem aega taastumiseks. Oleme siia istutanud ka kolm ploomipuud ja need turvasime traadiga, et kitsed/jänesed neid ära ei hävitaks. Olen istutanud ühe iluõunapuu, mille sain emadepäevaks endale ise valida. Olen juba 2 aastat oma kasvuhoones toimetanud ja ühe aasta maasikaid kasvatanud. Istutatud on ka kusagil 40 mustsõstrapõõsast, kuna istikuid olid vabalt käes ja ei olnud neid mujale panna. Oleme meeletutes kogustes võsa likvideerinud, purustanud ja põletanud, teinud küttepuid ja harvendanud natuke põllupoolset metsatukka. Päris palju kände on välja kistud nende aastate jooksul ja lõkkeõhtuid on tehtud igal aastaajal.


Hetkeseis: palju võsa on veel vaja võtta aga krunt on igatahes 100x puhtam ja isegi usse ma sel suvel ei näinud.

   Kaeve oleme puhastanud ja läbi puurinud, neid on meil siin lausa kaks. Üks on selline 17m. sügavune ja teisel sügavust mingi 4m., mõlemad on puurkaevud. Kasutusel on enamjaolt 4m., kuna see on lähemal. Uut kaevu ei ole me lasknud teha, kuna ei tea, mis saama hakkab ja vanad kaevud meil tühjad pole. 

Hetkeseis: vesi on kraanis aga on nagu kraavivesi ja see juua ei kõlba.

   Elektrist olen palju kirjutanud. Aga võtan lühidalt kokku. Kui selle koha ostsime, elektrit polnud. Iga aastaga on liitumine aina kallim. Päikese- ja tuulesüsteemid pole piisavalt arenenud ja on kallid, kuna meie akudeta hakkama ei saaks. Hajaasustusprogrammist ütles mulle vallaametnik: ''sa võid alati elada seal, kus on elekter ja see on neljast kategooriast viimane, mida toetame!''(nagu inimene ei võiks elada seal, kus on kanalisatsioon või vesi juba olemas....sama hea). Aga elektri taga seisab kogu see asi siin. Liitumine on kallis, alternatiivid pole piisavalt arenenud ja on ka hullult kallid.

Hetkeseis: liitumine 59000€, alternatiivid ka väga kallid ja ei toeta keegi sellist asja. Ootame vastuseid Elektrilevist ja ühelt härralt veel aga arvan, et need ongi minu viimased pingutused selles osas, sest rohkem ma ei jaksa ja pole midagi teha ka, olen iga nurga ja ukse taha vaadanud.   Niiet peale kogu seda tralli, olen ma elanud 3 lapsega üksi metsas, ilma elektrita ja korraliku vee- ja küttesüsteemita. Põletanud generaatoris vast tuhandeid aga luksust ei paista kusagil ikka, isegi mitte inimlikku elu mitte....Peale kõike seda, peaks olema ju tegelikult imelihtne oma asjad kokku pakkida,  minna parematele jahimaadele ja elada ilusat elu, rahaga midagi targemat teha, kui seda põlema panna. Või äkki hoopis peale kõike seda, mida ma olen siin teinud on just väga raske alla anda ja lüüa käega. Kas ma suudaks kannatada neid pilke ''arvata oli, et te hakkama ei saa! no mida ma siis koguaeg rääkinud olen! laenuta pole teil midagi teha. Ukuaru. Lõuna-Eestis elektiga talu 15000, miks sinna ei lähe? ja blablabla''. Olen palju unistanud ja lootnud, ega sa ei aja mingit asja nii kaua taga, kui sa sellesse ei usuks. Onju nii? Või olen ma hoopis lihtsalt haiglaselt klammerdunud mingisugusesse kohta ja mind tulekski siit metsast minema rebida, et ma inimeseks jälle saaks. Üldjuhul ma ei hoia asjadest kramplikult kinni ja võin neid ära anda, maha müüa ja raha anda/laenata jne jne. aga sellest kohast ma hoian kinni nagu koer kondist....

   Iga päev olen ma nende mõtetega kimpus siin. Seda ma tean, et kahjuks pean siit ära minema, kuna olud on hetkel sellised. Kui kauaks, seda ma ei tea ja kuhu, seda ma ka ei tea.  Alles täna sõitsin lastega koju ja vaatasime seda hiiglaslikku põldu, mis oli kattunud juba kell 18 õhtul paksu udu alla ja emmel oli klimp kurgus, kuna ma ei taha siit ära minna. Mulle meeldib tegelikult oma lastega siin elada ja toimetada aga kui mitmega ma seda üksi teha jaksaks? Ma tahan ka oma mehega koos olla, pere peaks ikkagi koos olema ja kui üht pidi pole võimalik, siis teistpidi. Kui Muhamed ei tule mäe juurde, siis läheb mägi Muhamedi juurde ja ehk tulevad nad varsti siis koos tagasi Metsa.


Kommentaarid

 1. Kas teil on vaja laenu? Siin on võimalus rahalises olukorras olevatele inimestele ja neile, kes soovivad oma elus rahalist tõusu, anname laenu väga mõistliku intressimääraga, anname välja igasuguse laenu võla laenu, ärilaenu, meditsiinilaenu, eluasemelaenu, üliõpilast laenu jne, et aidata rahval finantskriisist. Ettevõtte nimi: PLUTO CREDIT FINANCE HOME. Võta meiega ühendust juba täna
  Rahalise abi e-post: plutocreditfinancier@gmail.com
  Mida: +18474539904

  VastaKustuta
 2. Tere, kõik, olen Chloe Raymond Florida Palm Harborist 34682. Olen väga põnevil, et USA naaseb sellele suurepärasele foorumile, et tunnistada hr Eli abi. Vajasin hädasti teistes riikides laenu, et hoida ära võlgadest ja rahalistest võlakirjadest, mille mu endine abikaasa mulle seadis. See oli tõesti halb, et mul oli vaja abi saada sõpradelt, perekonnalt ja isegi pangast, kuid ühelt poolt said nad mind aidata, kuna minu krediidiskoor oli tõesti halb. Sirvisin arvutit ja nägin, kuidas inimestelt hr Elijah laenu aitas, ning otsustasin temaga ühendust võtta aadressil email_ loancreditinstitutions@gmail.com, seejärel sain neilt e-kirja sõnumi ja tegin kõik, mida küsisin. Minu suurimaks üllatuseks deponeerisid nad minu kontole minu taotletud 60 000 dollari suuruse laenu ja nüüd olen nii õnnelik, et maksin oma võla ära, olen ka enda ja oma pere eest hoolitsemisega alustanud jääksummaga äri. Kui vajate laenu, võtke ühendust kõigi aegade parima laenuandja hr Elijahiga tema e-posti aadressil (loancreditinstitutions@gmail.com) või (Loancreditinstitutions@protonmail.com)

  VastaKustuta
 3. Tere, kõik, olen Chloe Raymond Florida Palm Harborist 34682. Olen väga põnevil, et USA naaseb sellele suurepärasele foorumile, et tunnistada hr Eli abi. Vajasin hädasti teistes riikides laenu, et hoida ära võlgadest ja rahalistest võlakirjadest, mille mu endine abikaasa mulle seadis. See oli tõesti halb, et mul oli vaja abi saada sõpradelt, perekonnalt ja isegi pangast, kuid ühelt poolt said nad mind aidata, kuna minu krediidiskoor oli tõesti halb. Sirvisin arvutit ja nägin, kuidas inimestelt hr Elijah laenu aitas, ning otsustasin temaga ühendust võtta aadressil email_ loancreditinstitutions@gmail.com, seejärel sain neilt e-kirja sõnumi ja tegin kõik, mida küsisin. Minu suurimaks üllatuseks deponeerisid nad minu kontole minu taotletud 60 000 dollari suuruse laenu ja nüüd olen nii õnnelik, et maksin oma võla ära, olen ka enda ja oma pere eest hoolitsemisega alustanud jääksummaga äri. Kui vajate laenu, võtke ühendust kõigi aegade parima laenuandja hr Elijahiga tema e-posti aadressil (loancreditinstitutions@gmail.com) või (Loancreditinstitutions@protonmail.com)

  VastaKustuta
 4. Kas soovite võtta laenu ja te ei tea, kust saada reaalset laenu?
  Kas soovite alustada ettevõtet, kuid teil pole kapitali?
  Kas peate mingil põhjusel laenu taotlema?

  Teie lootus on lõpuks kohal, kuna pakume kiireid ja usaldusväärseid laene, meie teenus on 100% ehtne ja tagab, et taotlemisel saate laenu, võtke meiega ühendust e-posti teel ja kinnitage täna: elenanino0007@gmail.com

  Tervitused
  Elena
  elenanino0007@gmail.com

  VastaKustuta
 5. HEA PÄEV KÕIGILE KUULAMISEKS MINU TESTISTAMISEL !!!


  See oli hämmastav, kui arvasin, et see on minuga läbi. Proua Mary Alexander tuli mind

  päästma. Olen sügavalt võlgu selleni, et inimesed, kellele ma jõukudelt raha laenan,

  võitlevad minuga ja arreteerivad mind siis võlgade eest. Kuude kaupa kinni peetud, nii et

  mulle anti almuste periood, kui mind koju saadeti ja mind vabastati, et ta saaks kogu raha,

  et maksta kõik saadud võlad, nii et mulle öeldi, et võrgus on mitu seaduslikku

  võlausaldajat, nii et pidin otsima, kuna minu ajaveeb Mind peeti korduvalt narrituks, kuid

  kui leidsin hr MARIA ALEXANDERI KREDIIDITEHNIKA, suunas Jumal mind tema blogi kuulutusele,

  kuna minu vaimustus temast oli tõeliselt imeline, võib-olla sellepärast, et Jumal nägi, et

  mul oli palju kannatusi, nii et ta suunas mind tema juurde .
  Nii et rakendasin seda entusiastlikult pärast seda, kui juhatus mu laenu heaks kiitis ja

  kahe päeva jooksul sain täpse summa, mille ma selle kõige jaoks andsin, ilma täiendava

  tagatiseta ja ilma kindlustuseta, just nagu ma rääkisin teiega nüüd, kui olin siis, kui

  sain kõik maha kanda minu võlad ja nüüd on mul oma supermarket, ma ei vaja enne toitmist

  ega rahaliste otsuste vastuvõtmist teiste abi, ma ei pea enam politseiga suhtlema. Nüüd

  olen iseseisev naine. Soovite kogeda rahalist iseseisvust nagu mina, võtke ühendust oma

  emaga tema e-posti aadressil: (mariaalexander818@gmail.com).
  Te ei saa arutada tõsiasja üle, et selles keerulises maailmas vajate kedagi, kes ühel või

  teisel viisil aitab teil teie elus valitsevatest rahutustest üle saada, nii et ma annan

  teile volituse proovida ühendust hr Maryga ülaltoodud aadressil, et et teie elus võib

  valitseda rahaline langus. Võite minuga ühendust võtta e-posti teel:

  (nicoletaaurel50@gmail.com) suhtuge hr Mariasse alati positiivselt, ta näeb teid läbi kõigi

  teie rahaliste väljakutsete ja annab teile siis uue finantsväljavaate.


  ARVUTI JUHT: Maria Alexander
  EMAIL: (mariaalexander818@gmail.com)
  WHATSAPP: +1 (651) 243-8090

  TESTISTAMINE
  NIMI: NICOLETA AUREL
  EMAIL :( nicoletaaurel50@gmail.com)

  VastaKustuta
 6. minu nimi on Stella Roland pärit seattle WA-st. pärast abiellumist 3 aastat olen olnud 2 kuud lahutus. mu mees jättis mu maha ja läks tagasi oma endise naise juurde, kes ta tegelikult tema endise abikaasa hooleks jättis. ta lahkus oma mehe juurest ja tuli siis minu abielu hävitama, mina ja meie 4 last oleme kurvad ja masenduses, vaadates iga päev uksele ja aknale ning arvame, et mu mees tuleks talle meelde ... aga ta ei teinud seda kunagi. mida? mu Californias elav õde rääkis mulle selgeltnägijast nimega +2348153044210 või emil agadagaspiritualhome@gmail.com, see õigekirja rull tegi minu jaoks õigekirja, mis töötas 24 tunniga. mu abikaasa tuli järgmisel päeval tagasi ja keeldus koos lahkumast, kuni ma talle andeks andsin. Ma helistasin talle politseisse ja ta hakkas nutma, et tahab mind tagasi, et tal on kahju oma perekonna hooletussejätmise pärast naise pärast, kes jättis ta mujale meheks. nüüd on juba 4 päeva möödas ja ta tahab mind ikka tagasi või ei sööks ta üldse. ta ütles, et ta nälgib ja sureb, kui ma teda tagasi ei võta. see õigekirjaoskus on fantastiline, ma olen nii õnnelik, et mu mees tahab kõigi vahenditega tagasi tulla. Ma armastan seda õigekirja ratturit minu perekonna aitamise eest.

  VastaKustuta
 7. kas vajate võlgade tasumiseks või uue ettevõtte asutamiseks kiiret laenu? Kui jah, võtke meiega ühendust täna e-posti aadressil leolobitohelpfunds@hotmail.com, et saada laenu kohta lisateavet.

  VastaKustuta
 8. Tere, kõik olen Hele, Eestist Narvast ja tahan öelda lihtsalt sügavat tänu Anna Laenufinantsele siiruse, avatuse, läbipaistvuse, tõepärasuse, armastuse ja toetuse eest neilt laenuraha saamise ajal ja pärast seda. Olen nende petturite käes palju läbi elanud ja aeg ei luba mul öelda, et käisin viimastel kuudel külalise veebis läbi või sain laenuraha, et saada siin Ungaris kodu, kuid Jumal vastas mu palved läbi toetuse ja armastuse proua Anna Figolt, kes võttis mind omaks ja mõistis minust hoolimata oma esialgsest kahtlusest ja püsimatusest ning oma hea südame ja armastusega olen nüüd tema 2% intressimääraga laenufondide kaudu koduomanik ja ma luban levitage seda uudist ja öelge ka maailmale, et endiselt on ehtsaid ja vähe häid veebilaenufirmasid, kes saavad aidata ja elustada ka kuiva luu nagu ma enne olin. Ärge jätke seda tunnistust kuulamata ja lugemata, sest see on tõeline elumuutev kogemus ja igaüks, kes sedalaadi ümberpööramist vajab, ei tohiks selles kõhelda ega kahelda, sest ma olen tõestanud ja vannun Taeva Jumalale, et see lugu on tõeline ja ka lugu minu kogemusest nendega. Vaadake neid nende e-posti aadressilt, kui vajate rahandust! e-post: annaloanfinance@gmail.com või võite temaga ühendust võtta e-posti aadressil: annaloanfinance@gmail.com kiire vestluskõne või whatsapp / +35677926593

  Aitäh
  Hele

  VastaKustuta
 9. Pakume tõelist laenu inimestele, kes vajavad siiralt ja ausalt raha isiklikel ja ärilistel eesmärkidel. Meil on hea meel, et suudame täita teie unistused, pakkudes teile täpselt vajalikku rahasummat. meie raha on turvaline ja turvaline ning see kantakse teie pangakontole 24 tunni jooksul pärast taotluse esitamist. võtke meiega kohe ühendust oma huviga.Võtke meiega ühendust: ( loancreditinstitutions@gmail.com ) Või whatsapp: +393510483991
  Täname ja ootan kiiret vastust.
  Lugupidamisega, hr Elijah.

  VastaKustuta
 10. Pakume tõelist laenu inimestele, kes vajavad siiralt ja ausalt raha isiklikel ja ärilistel eesmärkidel. Meil on hea meel, et suudame täita teie unistused, pakkudes teile täpselt vajalikku rahasummat. meie raha on turvaline ja turvaline ning see kantakse teie pangakontole 24 tunni jooksul pärast taotluse esitamist. võtke meiega kohe ühendust oma huviga.Võtke meiega ühendust: ( loancreditinstitutions@gmail.com ) Või whatsapp: +393510483991
  Täname ja ootan kiiret vastust.
  Lugupidamisega, hr Elijah.

  VastaKustuta
 11. Ma tahan teile tutvustada suurepärast õigekirjaviisardit, suurepärast õigekirjalugejat, kes on aidanud paljusid nende erinevate probleemide lahendamisel elus. Ta on suurepärane õigekirjalugeja, kes tagastab kaotatud armastuse, ta toob tagasi suhted, mis teie arvates on katki, tema võlude abil saate kõik, mida arvate, nagu soovite, näiteks töökohalt edutamine, õnne soov ja palju muud saab teha, kui pöördute tema poole abi saamiseks.
  Minu nimi on Maureen Spencer, puutusin chubygreatiga kokku siis, kui mu mees jättis mind ja lapsed maha, mind laastas see, et ma ei teadnud kunagi, mida teha, nägin tema e-posti aadressi chubygreat@gmail.com, kuidas ta aitas inimestel oma töö tagasi saada ja nii palju asju, mida ta on teinud, nii et otsustasin teda proovida, küsis ta minult mõned küsimused ja rääkis mulle asjad, mida mul oli vaja enne töö alustamist saada, pärast seda, kui olen kõik kättesaadavaks teinud, kinnitas ta mulle, et kahe päeva pärast on minu Abikaasa naaseb ja palub mind vabandust, ma arvasin, et see on nali, kuid otsustasin teda uskuda. teisel päeval, kui ta lubas, helistas sel hommikul mu abikaasa ja hakkas mind telefonitsi anuma, et peaksin talle andeks andma, et tal on lahkumise pärast väga kahju, olin imestunud ja niipea, kui ta kõne lõpetas, jooksin ma kiiresti vannituppa Pärast elevust ja otsustasin lastega välja minna, avades ukse, nägin oma meest Thamost ukse ees põlvitamas ja andestust palumas, võtsin ta kiiresti üles ja kallistasin teda. nii tuli chubygreat mulle appi. Võite pöörduda chubygreat@gmail.com või whatsapp tema liinile otse telefonil +2348165965904 ja teie probleemid lahendatakse kahe päeva jooksul.

  VastaKustuta
 12. Ma tahan teile tutvustada suurepärast õigekirjaviisardit, suurepärast õigekirjalugejat, kes on aidanud paljusid nende erinevate probleemide lahendamisel elus. Ta on suurepärane õigekirjalugeja, kes tagastab kaotatud armastuse, ta toob tagasi suhted, mis teie arvates on katki, tema võlude abil saate kõik, mida arvate, nagu soovite, näiteks töökohalt edutamine, õnne soov ja palju muud saab teha, kui pöördute tema poole abi saamiseks.
  Minu nimi on Maureen Spencer, puutusin chubygreatiga kokku siis, kui mu mees jättis mind ja lapsed maha, mind laastas see, et ma ei teadnud kunagi, mida teha, nägin tema e-posti aadressi chubygreat@gmail.com, kuidas ta aitas inimestel oma töö tagasi saada ja nii palju asju, mida ta on teinud, nii et otsustasin teda proovida, küsis ta minult mõned küsimused ja rääkis mulle asjad, mida mul oli vaja enne töö alustamist saada, pärast seda, kui olen kõik kättesaadavaks teinud, kinnitas ta mulle, et kahe päeva pärast on minu Abikaasa naaseb ja palub mind vabandust, ma arvasin, et see on nali, kuid otsustasin teda uskuda. teisel päeval, kui ta lubas, helistas sel hommikul mu abikaasa ja hakkas mind telefonitsi anuma, et peaksin talle andeks andma, et tal on lahkumise pärast väga kahju, olin imestunud ja niipea, kui ta kõne lõpetas, jooksin ma kiiresti vannituppa Pärast elevust ja otsustasin lastega välja minna, avades ukse, nägin oma meest Thamost ukse ees põlvitamas ja andestust palumas, võtsin ta kiiresti üles ja kallistasin teda. nii tuli chubygreat mulle appi. Võite pöörduda chubygreat@gmail.com või whatsapp tema liinile otse telefonil +2348165965904 ja teie probleemid lahendatakse kahe päeva jooksul.

  VastaKustuta
 13. Ma tahan hinnata Karin Sabine'i laene minu jaoks 40 000 euro suuruse laenu jaoks. kui vajate kiiret laenu, siis hoiduge võltsitud laenuandjate pettusest ja pöörduge reaalse laenufirma kaudu e-posti teel sabinhelps@gmail.com whatsapp +79267494861

  VastaKustuta
 14. Tere kõigile. Ma nägin kommentaare inimestelt, kes said juba laenu aadressilt (uver.spolocnosti@yahoo.com). Otsustasin nende soovituste kohaselt taotleda. Olin tõeliselt üllatunud, kui aus see ettevõte on, minu taotlus rahuldati ja minu isikuandmeid hoiti konfidentsiaalsena. see ettevõte ei valetanud mulle kunagi ega üritanud mind petta, et minult raha koguda. mulle kanti kokku 68000 eurot. See on tõesti suurepärane uudis ja ma soovitan kõigil, kes vajavad tõelist laenu, oma e-posti kaudu taotleda (uver.spolocnosti@yahoo.com). Olen nüüd õnnelik, et sain raha küsitud laenu. millalgi eelmisel kuul üritas mõni ettevõte minult raha petta ja koguda. see ettevõte on tõeliselt erinev. nende huvi on aidata teil krediiti saada, sest vajate tõesti abi. saada neile e-kiri niipea kui võimalik.

  VastaKustuta
 15. Tere kutid! piisavalt palju kiidusõnu läheb sellele igavesti imetlusväärseks leitud õigekirjakogujale ja ka mu parimale sõbrale Katherinele. Hei kutid, ma olen Donna Burkley. Ma elan San Francisco lahes Californias, mu tundeelu on sekkumisest paremaks muutunud Egwali kohta, mille esitas mu kallis sõber hetkel, kui me kõik arvasime, et see on tehtud, on see muutunud vastupidiseks. Uskuge mind, ma olin uskmatu, kuna kohtasin erinevaid nõidasid ja veebisaite erinevalt, et kõik mu võluv, lihtsalt silma peal hoidev abikaasa enda juurde tagasi tuua, pidades kahtlemata silmas, et seal pidi olema usaldusväärne koht, siis tuli kath doktor Egwali artikliga ja pärast arsti eestpalvet loitsiti ning see oli minu ja laste jaoks täiesti uus kott armastust. Täna oleme pärast seda uuesti abiellunud ja elame kaunilt ning nüüd olen nüüd tõeliselt usklik poisid, kes võiksid kunagi ette kujutada, et ta ikka tagasi tuleks, tänan teid veelkord. Dr Ärge hoidke seda ka teie pärast, võib ka teie olla erand..Need on tema kontaktid. Whatsapp: +2348122948392 / Mail: dregwalispellbinder@gmail.com

  VastaKustuta
 16. Tere kõigile, mind on pettnud nii palju ettevõtteid, kes on väitnud, et nad on tõelised laenuandjad, kuid kõik minu jõupingutused on olnud asjata, olen kaotanud rohkem kui 3500 eurot võltslaenuandjatele, kellele nad väidavad, et nad ei ole. Kuni mu sõber tutvustas mulle õiget laenuandjat, kellega ühendust võtsin, ja sain neilt vaid 48 tunniga edukalt laenu, soovitaksin kõigil, kes laenu otsivad, kartmata temaga e-posti teel ühendust võtta: lapofunding960@gmail.com
  Whatsapp +447883183014

  VastaKustuta
 17. Ma olen nii uhke ja õnnelik, et saan olla siin, et jagada seda tähelepanuväärset, imelist ja erakordset tunnistust, ma lihtsalt ei suuda praegu uskuda, et mu endine on siin koos minuga, palub kõiki oma halbu tegusid ja räägib mulle, kuidas ta tundis end kogu aeg tühjana ta oli ära, jättis mu maha ja tegi mulle nii palju haiget pärast lahutust, mis juhtus mõni kuu tagasi. Ja kogu see ime juhtus kohe pärast seda, kui ma palusin dr EGWALIlt abi, olen täna maailma kõige õnnelikum naine, ma ütleksin, et mul on endine jälle kõrval. See on ime minu ja mu pere jaoks ning igavene nauding ja rõõmsameelsus. Ma olen praegu nii õnnelik ega tea, kui palju väljendada oma tänu ja tunnustust dr EGWALI -le. Soovitan teda väga, kui vajate viivitamatut abi, kuna see on tagatud, usaldage mind.
  Saatke talle täna e -kiri /dregwalispellhome@gmail.com või kaudu
  WhatsApp: +2348122948392

  VastaKustuta
 18. Tere kõigile, olen kaotanud raha nii paljudele ettevõtetele, kes on väitnud end olevat tõelised laenuandjad, kuid kõik minu jõupingutused on olnud asjatud, olen kaotanud üle 3500 euro võltslaenuandjatele, kellele väidetakse end olevat need, kes nad pole. Kuni mu sõber ei tutvustanud mulle õiget laenuandjat, kellega ma ühendust võtsin ja sain neilt edukalt laenu vaid 48 tunni jooksul, soovitaksin kõigil, kes otsivad laenu, kartmata nendega ühendust võtta e -posti teel: lapofunding960@gmail.com
  Whatsapp +447883183014

  VastaKustuta
 19. PEAB LUGEMA: KUIDAS SAIN 275 000,00 USA dollari suuruse laenu sellelt suurelt ettevõttelt, mida nimetati laenukrediidiasutusteks

  Tere kõigile üle maailma, mina olen Abdur Raheem, Egiptusest Kairost. Olen kahe lapse üksikema ja jäin rahalisse olukorda ning pidin refinantseerima ja oma arved tasuma. Üritasin otsida laene erinevatelt laenufirmadelt, nii era- kui ka ettevõtetelt, kuid mitte kunagi edukalt ja enamik panku keeldus mu laenust, ei lange nende petturite ohvriks, kes nimetavad neid rahalaenuandjateks, nad on kõik kelmid, kõik, mida nad tahavad on teie raha ja te ei kuule neist enam kunagi, nad tegid seda mulle neli korda, enne kui seda krediidiasutustele laenu saamiseks esitati, kõige huvitavam on see, et minu laen kanti mulle üle 48 aasta pärast. tundi, seega soovitame teil võtta ühendust krediidilaenuasutustega, kui olete huvitatud laenude saamisest ja olete kindel, et saate need õigeaegselt tagasi maksta, võite nendega ühendust võtta WhatsAppi numbri kaudu: +393510483991
  E-post: (loancreditinstitutions00@yahoo.com) Krediidikontroll puudub, allakirjutanu pole ainult 2% intressimääraga ning paremate tagasimakseplaanide ja ajakavaga, kui teil on vaja tagatiseta laenu saamiseks ühendust võtta mõne ettevõttega, siis võtke ühendust laenukrediidiga asutused täna laenu saamiseks

  Nad pakuvad igasuguseid laenukategooriaid

  Lühiajaline laen (1_10 aastat)
  Pikaajaline laen (20_30 aastat)

  Ta pakub selliseid laene

  * Laenud kinnisvara ostmiseks Kodulaen ............., Ärilaen ........
  Võlgade konsolideerimise laen ....... Õppelaen .........., Ärilaen
  Ärilaen ......., Ettevõtte laen .............. Hüpoteeklaen
  ehituslaen ..... autolaen ........ hotellilaen .... isiklikud laenud..kinnisvaralaenud jne.

  E-post .......... (loancreditinstitutions00@yahoo.com) WhatsAppi number: +393510483991
  Kui rääkida finantskriisist ja peate olema finantskriisist vaba, siis on laenavad krediidiasutused õige koht, palun öelge neile lihtsalt, et Abdur Raheem juhib teie õnne ....

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Ratastel talu

Mu koduke on ratastel....