Mis siin siis alguses oli?

   Detsembris 2015, kui me Metsa ostsime, käis kõik kiirelt. Me avastasime selle koha kuulutuse 8.detsember. Samal päeval otsustasime, et saadame mu ema seda kohe vaatama. Tol ajal me ise elasime Soomes ja plaan oli Eestisse tulla käima alles jõuludel. Emal oli õnneks aega ja ta sõitis kohaga tutvuma. Talle väga meeldis ja selle põhjal tegime ka otsuse, et jah....see tuleb osta!! 
 
   Esimest korda tulime me ise krundile 24.detsember 2015. Vaatasime koha üle ja veendusime selles, et tegime õige otsuse. Notariaeg oli meil 29.detsember 2015, mis oli ühtlasi ka meie 3. pulma-aastapäev. Esimesel päeval valitses siin seesugune seisukord...((Juhul kui näete pildil mõnd nägu, mis pole elava inimese oma, siis andke teada!!! Ka see on teema, millest lähiajal kirjutan ja jagan teiega pilte, kus on keegi teisest maailmast pildile jäänud või on see lihtsalt illusioon.))


   Peamine, mille pärast me selle koha ostsime oli hind. Kuna me ideaalis sooviksime ilma laenudeta läbi ajada, siis see oli lausa super pakkumine! Metsa talukoht, Harjumaal, koos 2,7ha maaga ja 2 lagunemas oleva hoonega, maksis vaid 12000€. Lisaks kõik raha ja energia, mida me siia sisse paneme, on investeering. 

   Mõlemad hooned on ehitatud aastal 1930. Majad ehitas keegi Johann Johanson, kelle kohta ma kahjuks palju pole leidnud. Tean vaid, et ta oli mingi ametnik, kes teenis kuus 200 krooni ja selle koha ostis ta 2000 krooniga aastal 1927.

   Maakivist hoone on 350m² ja müürid on oma vanuse kohta väga heas seisus, sest hoone on ka 20 aastat vähemalt ilma katuseta olnud. Puidust elumaja on 160m² põrandapinnaga hoone. Selle puidust hoone pärast müüski üks ärimees selle koha maha, et ehk annab seda hoonet veel taastada. Kahjuks oleks pidanud selle koha varem müüki panema, sest puidust hoonet taastada ei õnnestunud ja sellest kindlasti kirjutan ka hiljem pikemalt, mis sellest tänaseks saanud on.

   Maad on meil 27107m². Siin on meil peamiselt selline söötis maa aga ühel päeval proovin siia ikka mõne põllukese ka teha. Xgisi järgi olevat meil rohumaad suisa 12422m². Perega toimetamiseks saab seda põldu/kasvuhoonet siia rajada piisavalt. Natukene on meil puid, 7550m² ning oma majapidamise tarbeks on seda küll ja veel.

                                   

   Kui me selle koha ostsime, siis me teadsime, et siia elektri vedamine maksab 30000€. Siis me muidugi vaatasime sellest mööda ja otsustasime, et küll me elektri ka kunagi ja kuidagi saame. Tänaseks päevaks oleme me võtnud Eletrilevilt veel 2 pakkumist siia elektri vedamiseks. Üks pakkumine oli kohe peale ostu...36000€ ja teine oli mõned kuud tagasi....58000€. Nagu te aru saate, siis nii rikkad me veel pole, et endale elektriliini lubada. Ka Elektrilevi hajajaama pakkumine oli 28000€, mis käib samuti hetkel üle jõu, rääkimata Napsist ja muudest pakkujatest, kes pakkusid üle 30000€ süsteeme. 

   Veega olid meil siin seesugused lood, et siin on 2 kaevu küll krundil aga mõlemad on liiga madalad. Üks puurkaev on ainult 4 meetrit sügav ja teine oli kusagil 17 meetrit. See sügavam kaev peaks kirjade järgi olema 80 meetrit aga 17 meetri peal on kas vana pump või midagi ees. Jah, meil käis siin puurija ka aga kuna ta puur oli veidi nõrk, siis ta sealt 17. meetrist edasi ei pääsenud. Niiet vesi on meil küll siin olemas aga see juua kohe kindlasti ei kõlba. Ka lapsed kutsuvad seda: ''kõhuvalu vesi''.

   Asukoha poolest saime me imelise koha küll endale. Pealinna on 45 minutit sõitu. Me oleme naabritest eraldatud. Igast küljest on vähemalt 1 kilomeeter naabrini. Asula, kus on kool, lasteaed, poed, rongipeatus, asub 2,5 kilomeetri kaugusel. Meil on Klooga järve äärde 1 kilomeeter kõndida! Meil on Kloogaranna randa kõigest 7 kilomeetrit. Siin on lihtsalt imeline loodus ja rahu. Kolmest küljest oleme me ümbritsetud metsaga ja neljandas küljes on hiiglaslik põllulapp. Kui vahel isegi tuleb trots kõige selle vastu, mis meil siin on kehvasti, siis vaatan seda metsa ja seda öist tähistaevast ja tunnen, et see on imeline koht, kus elada. Aitäh selle eest Jumalale, saatusele, universumile, vedamisele, heale õnnele....kes millesse usub!


                                   

   Aga eks ikka on nii, et sa saad seda, mida sa soovid. Minu soov oli kunagi, et me võiksime saada endale vana talu, mida üles ehitama asuda ja see võiks maksta kuni 12000€(kuna see oli summa, mille oleks saanud kiirelt kokku). Seda kõike me ka saime. 12000€ maksva talukoha, kus on veidike maad ja mis tuleb peaaegu nullist üles ehitada. Me ei taha võtta 20-30 aastast laenukohustust endale kaela ja seetõttu ehitame selle koha ilma laenuta üles!


Ja kõigele lisaks on siin suvel jaaniussikesed!!!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Ratastel talu

Mu koduke on ratastel....

Kui lihtne on mul oma elu kokku pakkida?